Turuülevaade: Ülimadal intressimäärade tase hakkab euroalas minevikku jääma

Oktoobris hakkasid turud valmistuma lähenevateks USA presidendivalimisteks. Peamiste turuindeksite liikumised olid suhteliselt väiksed. Euroopas tõusid oktoobrikuus pangandusest mõjutatud aktsiaindeksid, USAs need aga enamasti langesid. USAs hakkasid ettevõtted avaldama kolmanda kvartali majandustulemusi, mis on seni toonud positiivseid üllatusi – ettevõtete kasumid on oodatust paremad. Olukord arenevatel turgudel on jätkuvalt suhteliselt positiivne; seda toetab üsna stabiilne kasumite kasv ning positiivne investeeringute voog.
Novembri alguses olid tähelepanu fookuses USA presidendivalimised. Donald Trumpi võit tähendab selgelt kõrgema volatiilsusega turukeskkonda. Trumpi majandust käsitlevad ettepanekud, mis puudutavad kaubanduslepinguid, tollimakse ja maksude alandamist ning seega ka riigivõla suurendamist, on juba praegu piisavalt probleemsed, et turgude olukorda ebakindlamaks muuta.
Me ei tee oma paigutustes märkimisväärseid muudatusi. Novembri alguses säilitame aktsiate osas neutraalse osakaalu soovituse, kuid meie hinnangul on aktsiaturud pikaajalises perspektiivis endiselt peamistest varaklassidest selgelt kõige atraktiivsemad.

Paigutused

  • Fikseeritud tulumääraga instrumendid: säilitame paigutustes neutraalse osakaalu soovituse.
  • Aktsiad: säilitame paigutustes neutraalse osakaalu soovituse.
  • Alternatiivsed investeeringud: säilitame paigutustes neutraalse osakaalu soovituse.

Loe edasi eesti keelset kokkuvõtet turuülevaatest
Täisversioon turuülevaatest inglise keeles


Similar articles