Turuülevaade: Keskpangad ostavad kokku ettevõtete võlakirju

Keskpangad ostavad kokku ettevõtete võlakirju

Pärast kõikumisterohket suve leidis turgudel augustis aset märgatav rahunemine. Nii aktsia kui võlakirjaturgude hindade volatiilsus langes kõigi aegade madalaimale tasemele. Keskpankade ostuprogrammide Brexiti-järgsetest laiendustest piisas suuremate liikumiste summutamiseks.

Juulis aktsiaturgudel alguse saanud Brexiti-järgne korrigeerimine stabiliseerus augustis ning liikumised USA ja Euroopa põhilistel turgudel jäid kitsasse vahemikku. USAs toetavad pangandussektorit tugevnenud ootused baasintressimäära tõstmise osas ning ka Euroopa pangad taastuvad aasta alguse langusest.

Lisaks pankadele olid augustis edukad ka teised tsüklilised sektorid ning kaitsvate sektorite mitu kuud kestnud parem sooritus sai seega augustis lõpu.

Ettevõtete majandustulemused olid suhteliselt head. USA ettevõtted üldjoontes kas täitsid või lausa ületasid eelnevalt alandatud prognoose. Sügisel võib siiski osutuda vajalikuks lääne turgudele järgmiseks aastaks seatud +13% kasumite kasvuprognoosi kärpida. Septembri alguses säilitame oma paigutustes aktsiaturgude neutraalse osakaalu soovituse.

Paigutused

Fikseeritud tulumääraga instrumendid: säilitame paigutustes neutraalse osakaalu soovituse.
Aktsiad: säilitame paigutustes neutraalse osakaalu soovituse.
Alternatiivsed investeeringud: säilitame paigutustes neutraalse osakaalu soovituse.

Loe edasi eesti keelset kokkuvõtet turuülevaatest
Täisversioon turuülevaatest inglise keeles


Similar articles