Slim Tail fond — Mandatum Life

Mandatum LifeMandatum Life

Mandatum Life Slim Tail fond

Targa kapitalikaitsega aktsiafond

Teenused

Kuidas Slim Tail fond investeerib?

Mandatum Life’i Slim Tail fond on süstemaatiliselt elluviidav investeerimisstrateegia, mis kasutab ära kahte nähtust, nii momentumistrateegiat kui ka kuulõpunähtust.

Momentumistrateegias võetakse arvesse erinevate varaklasside, nagu aktsiate ja võlakirjade intressimäärade vastastikused mõjud. Momentumstrateegiat ärakasutades saab investor vältida kahjumit langusperioodi ajal ehk nn karuturul.

Suurinvestorid ja kogu ühiskond elavad kuurütmis. Uuringute järgi on aktsiahinnad kõige nõrgemad neli päeva enne kuu lõppu peale mida toimub aktsiahindade taastumine kuuvahetusel. Seega tasuks investoril aktsiaid juurde osta just igakuise kuulõpunähtuse ajal.

Investeerimisfilosoofia

Mandatum Life Slim Tail World on aktsiate indeksfond, millel on tark kapitalikaitse mudel.

Fond varieerib netopositsiooni S&P 500 (USA), Nikkei 225 (Jaapan), STOXX Europe 600 (Euroopa) ja arenevate turgude vahel kasutades ETF-e. Võrdlusindeksiks on STOXX Global Total Market Net Return.

Fondi juhitakse süstemaatilise lähenemise alusel, mis väldib investeerimist negatiivsetest kapitalivoogudest mõjutatud aktsiaturgudele.

Mudeli rakendamise protsessis ei ole inimeste sekkumine lubatud.

Kuula lähemalt Slim Tail fondi kohta. Matti Suominen, mudeli välja töötatud Soome Aalto Ülikooli professori räägib täpsemalt (inglise keeles).

Uudised

Matti Suominen

 Slim Tail fondi kontseptsiooni looja

  • Aalto Ülikooli professor
  • Üle 9 aasta kogemust institutsioonilises varahalduses
  • Üle 10 aasta INSEADi rahandusteaduskonnas
  • Avaldanud juhtivaid teadustöid tippklassi ajakirjades

Reaktiivsusest proaktiivsusesse – ühe investori ebaõnn on teise võimalus

Ka langusperioodil on võimalik kasumlik investeerimine. Aalto ülikooli professor Matti Suominen on uurinud kahte aktsiaturgude oodatavat tootlust ennustavat nähtust: aktsiahindade tõusu- ja langustrende ehk nn momentumit ja kuulõpunähtust.

Artikli juurde »

Slim Tail fondi tootlus

Vaata lähemalt Mandatum Life Slim Tail World Equity fondi tootlust, tutvustust, tingimusi ja kuuülevaadet.

Loe lähemalt »

Soovin tulla nõustamisele

Helista meile 681 2300 või täida kontaktvorm


Täites kontaktvormi annad oma nõusoleku, et Mandatum Life töötleb sisestatud isikuandmeid nõustamisele kutsumise eesmärgil. Oma kehtivate lepingutega seotud korraldusi saad edastada klienditeeninduskeskkonnas E-life.

Soovin saada turundusteavet Mandatum Life’i toodete ja teenuste kohta.

Mandatum Life annab teada, et sul on alati võimalus oma nõusolek tagasi võtta, saates sellekohase teate e-postiga aadressile info@mandatumlife.ee.

Lisainfo: loe privaatsuspoliitikat.

Täname! Võtame Sinuga peagi ühendust.
Captcha failed. Please try again.