Kuula meie uut podcasti “Kindlustusjutud”

ML_kindlustus_jutud_player

Koostöös Delfi Taskuga alustasime podcastide sarjaga “Kindlustusjutud”. Räägime kõigest olulisest, mis puudutab elukindlustust ja selle erinevaid lisakaitseid, aga ka investeerimist ja rahatarkust üldisemas plaanis. Saatejuht on Lauri Toomsalu.

Kuidas tagada enda ja lähedaste turvatunne siis, kui elu teeb ootamatu pöörde? Miks peaksid ettevõtted kindlustama ka oma töötajad? Mida pidada silmas laste kindlustamisel? Ja palju muud…

Esimeses saates on juttu muutunud olukorrast maailmas, mida juhib suuresti COVID-19. Lisaks räägitakse mitmetest olulistest märksõnadest elukindlustuse sõlmimisel.

Me elame kahtlemata muutunud maailmas. Ühest küljest elame me oma elu ja teeme, mida me oleme kogu aeg harjunud tegema, samas kontrollib maailmas inimeste tegevust koroonaviirus. Mistahes hetkel on turvatunne meile alati oluline, sõltumata viirusest, selle levikust või kahjulikkusest. Nii endale kui lähedastele tuleks turvatunnet pakkuda igal ajal. Anneli Brandt Mandatum Life’ist rääkis saates, et elukindlustuse peale hakatakse aktiivsemalt mõtlema ca 30aastaselt. „Mida vanemaks saame, seda rohkem võiksime mõelda enda kindlustamise peale. Mõtle iseendale, mõtle oma lähedastele ja tööandjana tuleks mõelda oma töötajate peale!“, lisas Brandt.

Mart Jesse Eesti Kindlustusseltside Liidust rääkis saates, et oluline märksõna on kindlasti muutuvate oludega pidev kohanemine. Inimesed väärtustavad üha enam oma tervist, elu ja lähedasi. 90ndatel oli hea märk, kui oli sõiduk kindlustatud ning kodukindlustust peeti 25 a tagasi lausa luksusteenuseks. Täna on õnneks inimesed jõudnud ka iseenda elu kindlustamiseni ning seda väärtustatakse üha rohkem.

Mida tuleb arvestada elukindlustuse sõlmimisel? Kas elukindlustus katab ka koroonaviirusesse haigestumise ning millised on olulised märksõnad, millega arvestama peab?

Kuula esimest saadet SIIN.
Teises saates räägime rasketest haigustest ning nendega seonduvatest olulistest märksõnadest elukindlustuse sõlmimisel.
Piret Soosalu Mandatum Life’ist kinnitab, et kriitiliste haiguste statistika on Eestis kahjuks üsna halastamatu. „Statistiliselt on kriitilistest haigustest esikohal insult ja infarkt, teisel kohal vähk, aga on oluline teada, et tänane ennetav ravi on tulemuslik ning see aitab inimesi elule tagasi.“

Ravi kriitiliste haiguste puhul on mõistagi äärmiselt kallis ning paraku ei hüüa need haigused tulles. Kui rääkida vähist ning selle haiguse ajakriitilisusest, siis peavad haiged seisma silmitsi olukorraga, kus haigekassa ravi ei hüvita ning kallid ravimid tuleb soetada isiklikest vahenditest.

Kuidas hinnatakse terviseriske ning mis eelneb kindlustuslepingu sõlmimisele? Mis juhtudel ennast kriitiliste haiguste vastu kindlustada? Millal pöörduda Vähiravifondi poole?

Kuula teist saadet SIIN.