Pensioniks investeerimine — Mandatum Life

Mandatum LifeMandatum Life

Pensioniks investeerimine

Teenused

Mandatum Life Pension

Mandatum Life Pension fond investeerib tavaolukorras 20% alternatiivsetesse investeeringutesse, 40% aktsiatesse ja 40% võlakirjadesse. 

Rohkem infot fondi kohta»

Mandatum Life Pension+

Mandatum Life Pension+ fond investeerib tavaolukorras 50% alternatiivsetesse instrumentidesse, 40% aktsiatesse ja 10% võlakirjadesse.

Rohkem infot fondi kohta»

Vastutustundlik investeering iseendasse.

Pensionil veedetud aeg moodustab Sinu elust umbes kolmandiku. Sul on kindlasti selleks ajaks plaanid ja unistused.

Mida Sinu tavaline pension sulle võimaldab?
Sa võid avastada, et riiklik pension on üllatavalt madal. Just siis, kui Sul on lõpuks aega elu nautida, reisida ja erinevaid teenuseid kasutada, võib tekkida olukord, kus Sinu sissetulek on liiga väik. Riiklik pension võib tulevikus olla veelgi madalam, kuna maksumaksjaid, kes peavad kasvava elanikkonna pensioneid tasuma, hakkab olema järjest vähem. Üksnes I ja II pensionisamba lahendusi kasutades moodustab oodatav pension Sinu praegusest sissetulekust vaid ligikaudu 40%.

Hoolitsege oma parema tuleviku eest ise. Selleks, et tagada omale pensionipõlves praegune elatustase, soovitatakse iga kuu säästa vähemalt 10-15% oma sissetulekust.

III pensionisambasse kogumise eelised

Paindlikkus – Kui soovite oma investeeringute jaotuse ise valida, siis on Teil alati võimalus koostada portfell oma ootuste alusel. Valige Mandatum Life‘i fondide laiast valikust ja koostage oma isiklik investeerimiskorv, aga võite panna ka kogu raha ühte fondi. Sul on võimalik oma investeeringuid liigutada Mandatum Life‘i eri fondide vahel ilma lisatasude või maksudeta.
Kogumine on kohandatav – vali ise, kui suure summa Sa kõrvale paned, nii et see sobib Sinu vajaduste ja hetkevõimalustega.
Maksusoodustused – see on pikaajaliseks kogumiseks parim viis, kuna riik toetab makseid III sambasse maksutagastuse abil. Sa saad III sambasse tehtud maksetelt igal aastal tagasi 20% tulumaksust. Maksutagastus kehtib kuni 15% Sinu brutotulult, kuid mitte üle 6000 euro aastas. Kui Sa maksad aasta jooksul sisse iga kuu 100 eurot, saad järgmisel kevadel sellest 240 eurot tagasi, mis on näiteks võimalik uuesti investeerida oma III sambasse.
Kogumisest taganemine – kasuta vajadusel oma raha ka enne pensionile minekut, kuid sellisel juhul arvestatakse väljamaksetest maha tulumaks. Alates 55 eluaastast ja tingimusel, et III samba leping on kehtinud vähemalt 5 aastat, on raha väljavõtmisel tulumaks ainult 10%. Sama määr kehtib ka töövõimetuse puhul. Eluaegsed pensioni väljamaksed on täiesti maksuvabad.

Oleme loonud kaks spetsiaalselt pensioni kogumiseks mõeldud investeerimisfondi: Mandatum Life Pension ja Mandatum Life Pension+. Mandatum Life‘i pensionifondid pakuvad pikaajalisele väikeinvestorile tasakaalustatud lahendusi, mis on enamasti kättesaadavad vaid suurtele institutsionaalsetele investoritele. Sisaldades lisaks traditsioonilistele aktsiatele ning võlakirjadele, ka alternatiivseid investeeringuid*. Portfellid vaatavad tulevikku ja arvestavad ka ettevõtte vastutuse ning jätkusuutlikuse teemadega, kuna vastutustundlikud ettevõtted on enamasti pikaajaliselt edukamad.

*Alternatiivsed investeeringud on eksklusiivne alusvara, mis hõlmab laias valikus aktsia- ja võlainstrumente, sh kinnisvara, otsene laenamine ja börsiväliste ettevõtete aktsiad. Mandatum Life‘il on hajutatud portfell, mis koos Sampo grupi kaasinvesteeringute ja pikaajaliste kogemustega pakub kõige atraktiivsemaid alternatiivseid investeeringuid kogu maailmas.

Uudised

Soovin tulla nõustamisele

Helista meile 681 2300 või täida kontaktvorm


Täites kontaktvormi annad oma nõusoleku, et Mandatum Life töötleb sisestatud isikuandmeid nõustamisele kutsumise eesmärgil. Oma kehtivate lepingutega seotud korraldusi saad edastada klienditeeninduskeskkonnas E-life.

Soovin saada turundusteavet Mandatum Life’i toodete ja teenuste kohta.

Mandatum Life annab teada, et sul on alati võimalus oma nõusolek tagasi võtta, saates sellekohase teate e-postiga aadressile info@mandatumlife.ee.

Lisainfo: loe privaatsuspoliitikat.

Täname! Võtame Sinuga peagi ühendust.
Captcha failed. Please try again.