Pensioniks investeerimine — Mandatum Life

Mandatum LifeMandatum Life

Pensioniks investeerimine

Kõige rohkem kahetseme otsuseid, mille jätame tegemata

Pensioniks raha kogumine on üks olulisemaid finantsilisi otsuseid, mida sa oma elus teed. Lisaks on tänu iga-aastasele tulumaksutagastusele III sammas üks kasulikumaid lepinguid.

Miks teha seda just Mandatum Life’is?

• Oleme üks Soome suurim ning edukaim pensionikoguja, kelle aastatepikkune kogemus on täna kasutatav ka Eestis.
• Kuulumine tugevasse Põhjamaade finantsgruppi Sampo Group avab sulle investeerimisvõimalused, mida Eestis mujalt ei leia.
• Meil on lai investeeringute valik, samuti spetsiaalselt pensionikogumiseks loodud investeerimislahendused.
• Meie investeerimine põhineb vastutustundlikel investeerimisotsustel ja meil on A+ UNIpri rating selles.

Vastutustundlik investeering iseendasse

Pensionil veedetud aeg moodustab Sinu elust umbes kolmandiku. Sul on kindlasti selleks ajaks plaanid ja unistused.

Mida Sinu tavaline pension sulle võimaldab?
Sa võid avastada, et riiklik pension on üllatavalt madal. Just siis, kui Sul on lõpuks aega elu nautida, reisida ja erinevaid teenuseid kasutada, võib tekkida olukord, kus Sinu sissetulek on liiga väike. Riiklik pension võib tulevikus olla veelgi madalam, kuna maksumaksjaid, kes peavad kasvava elanikkonna pensioneid tasuma, hakkab olema järjest vähem. Üksnes I ja II pensionisamba lahendusi kasutades moodustab oodatav pension Sinu praegusest sissetulekust vaid ligikaudu 40%.

Hoolitse oma parema tuleviku eest ise. Selleks, et tagada omale pensionipõlves praegune elatustase, soovitatakse iga kuu säästa vähemalt 10-15% oma sissetulekust.

III pensionisambasse kogumise eelised

Lai valik investeeringuid – Kui soovid oma investeeringute jaotuse ise valida, siis on sul alati võimalus koostada portfell oma ootuste alusel. Sul on võimalik oma investeeringuid liigutada Mandatum Life‘i eri fondide vahel ilma lisatasude või maksudeta.
Kogumine on paindlik – vali ise, kui suure summa Sa kõrvale paned. Kasumliku investeeringu võtmesõna on regulaarsus.
Maksusoodustused – see on pikaajaliseks kogumiseks parim viis, kuna riik toetab makseid III sambasse maksutagastuse abil. Sa saad III sambasse tehtud maksetelt igal aastal tagasi 20% tulumaksust. Maksutagastus kehtib kuni 15% Sinu brutotulult, kuid mitte üle 6000 euro aastas. Kui Sa maksad aasta jooksul sisse iga kuu 100 eurot, saad järgmisel kevadel sellest 240 eurot tagasi, mis on näiteks võimalik uuesti investeerida oma III sambasse.
Kogumise lõpetamine – kasuta vajadusel oma raha ka enne pensionile minekut, kuid sellisel juhul arvestatakse väljamaksetest maha tulumaks.  Eluaegsed pensioni väljamaksed on täiesti maksuvabad.
Lepingu partnerit saad soovi korral muuta – kui soovid liikuda juba sõlmitud III samba lepinguga Mandatum Life või meilt mõnda teise III samba lahendusse, siis on see võimalik, ilma et kaotaksid kehtivad soodustused.

Oleme loonud kaks spetsiaalselt pensioni kogumiseks mõeldud investeerimisfondi: Mandatum Life Pension ja Mandatum Life Pension+. Mandatum Life‘i pensionifondid pakuvad pikaajalisele väikeinvestorile tasakaalustatud lahendusi, mis on enamasti kättesaadavad vaid suurtele institutsionaalsetele investoritele. Sisaldades lisaks traditsioonilistele aktsiatele ning võlakirjadele, ka alternatiivseid investeeringuid*. Portfellid vaatavad tulevikku ja arvestavad ka ettevõtte vastutuse ning jätkusuutlikuse teemadega, kuna vastutustundlikud ettevõtted on enamasti pikaajaliselt edukamad.

*Alternatiivsed investeeringud on eksklusiivne alusvara, mis hõlmab laias valikus aktsia- ja võlainstrumente, sh kinnisvara, otsene laenamine ja börsiväliste ettevõtete aktsiad. Mandatum Life‘il on hajutatud portfell, mis koos Sampo grupi kaasinvesteeringute ja pikaajaliste kogemustega pakub kõige atraktiivsemaid alternatiivseid investeeringuid kogu maailmas.

Teenused

Mandatum Life Pension

Mandatum Life Pension fond investeerib tavaolukorras 20% alternatiivsetesse investeeringutesse, 40% aktsiatesse ja 40% võlakirjadesse. 

Rohkem infot fondi kohta»

Mandatum Life Pension+

Mandatum Life Pension+ fond investeerib tavaolukorras 50% alternatiivsetesse instrumentidesse, 40% aktsiatesse ja 10% võlakirjadesse.

Rohkem infot fondi kohta»

Uudised

Soovin saada pakkumist

Helista meile 681 2300 või täida kontaktvorm


Täites kontaktvormi annad oma nõusoleku, et Mandatum Life töötleb sisestatud isikuandmeid nõustamisele kutsumise eesmärgil. Oma kehtivate lepingutega seotud korraldusi saad edastada klienditeeninduskeskkonnas E-life. Palume mitte esitada avalikus veebis oleva kontaktvormiga tervisega seotud andmeid.

Soovin saada turundusteavet Mandatum Life’i toodete ja teenuste kohta.

Mandatum Life annab teada, et sul on alati võimalus oma nõusolek tagasi võtta, saates sellekohase teate e-postiga aadressile info@mandatumlife.ee.

Lisainfo: loe privaatsuspoliitikat.

Täname! Võtame Sinuga peagi ühendust.
Captcha failed. Please try again.