Õnnetusjuhtumi kindlustus – kaitsev keep Sulle ja Sinu lapsele

Group of children photographed from above on various painted tarmac surface at sunset

Artikkel on ilmunud “Pere ja Kodu” aprillinumbris, 2021.

Lapsed on meie kalleim vara. Päriselus ei ole see lihtsalt metafoor, vaid kajastub väga otseselt ka vanemate pangaarvel. Eriti kui asi puudutab turvalisust ja tervist. Mandatumis oleme seisnud oma klientide elude kindlustamise eest juba aastakümneid. Eelmise aasta kevadest pakume võimalust kindlustada ka kalleimat vara – lapsi.

Kaitse hakkab kehtima juba teisest elukuust ning kehtib kuni lapse kahekümne kuuenda eluaastani. Riskihindamine on seejuures ühekordne, mis tähendab, et kindlustusmakse jääb lepingu lõppemiseni samaks. Suur boonus on ka see, et õnnetusjuhtumi kindlustusel pole riigipiire, see kaitseb igal pool. Olgu siis laps turvaliselt kodumaal või lustlikul reisil hoopis kilomeetrite kaugusel.

Vanem otsustab

Õnnetuse tagajärjed on kas ajutised või püsivad. Laps võib õnnetuse tagajärjel tekkinud trauma korral vajada kiireks paranemiseks tasulist arstiabi ning kalleid ravimeid. Püsivate tagajärgede, näiteks puude korral, on tähtis alustada kiiresti taastusravi või vajadusel kohandada kodu lapsele mugavamaks.

Vahet pole, kas tegemist on mõne vigastuse, nihestuse, hambakaotuse või luumurruga, kindlustushüvitist saades otsustab lapsevanem ise, kuidas seda summat kasutada soovib.

Näited reaalsest elust

Peenelt viimistletud reklaamtekstides võib kokku lubada mida iganes. Mandatumis oleme oma tooteid testinud ja viimistlenud, et need ka päriselus kliendile südamerahu ja kaitset pakuksid. Oma kogemusi jagavad kolm Mandatumlast, kes on oma lapse(d) meie juures kindlustanud.

Annely on elukindlustusnõustaja ja ühtaegu kahe teismelise poisi ema, kes teab omast kogemusest hästi, milline mure ja rahaline vastutus laste kasvatamisega kaasneda võib.

„Mul on kaks parajas vanuses poega, 14 ja 19, kes mõlemad tegelevad spordiga. Olen nad kindlustanud, sest isegi statistika näitab, et poistega juhtub rohkem õnnetusi. Minu noorem poeg oli seitsmene kui ta kukkus õnnetult rattaga ja murdis jalaluu. Töötasin siis kohas, kus mul ei olnud võimalik nii pikaks ajaks koju jääda. Tol hetkel oli kindlustussumma mulle suureks abiks töötasu säilitamisel. Sain keskenduda koos lapsega tema paranemisele, ega pidanud muretsema majandusliku olukorra pärast. Emotsionaalset poolt ei hüvita muidugi ükski summa, aga on oluliselt kergem kui Sinuga on kaasas nii-öelda nähtamatu rahakott, mis tuleb appi siis kui tuleb tegeleda füsioteraapiaga, kohandada kodu juhtunud traumale vastavaks või tasuda mistahes eriravi eest. Lapse õnnetusjuhtumi kindlustuse korral saab vanem ise otsustada, mida ta välja makstava hüvitisega teeb.“

Anne on 15 aastase tööstaažiga kindlustusmatemaatik. Tal on neli last, kelle ta kindlustas kohe kui Mandatum hakkas pakkuma õnnetusjuhtumi kindlustust lastele.

„Poisid on poisid ja nende puhul on äpardused justkui DNA’sse kirjutatud. Kahjuks pole kaitstud ka tüdrukud, sest õnnetusi on juhtunud ka minu tütrega. Lisaks on üks minu lastest ratastoolis, seega tean hästi, mida tähendab järjepidev taastusravi ning ka seda, mis on selle hind. Niisiis polnud kindlustuslepingu sõlmimine minu jaoks küsimus – seda oli kindlasti vaja kõigile minu lastele. Vanemad, kellel pole sellega kokkupuudet olnud, ilmselt ei mõtle sellele, et trauma on vaid üks osa õnnetusest ning hilisemal taastumisel on sageli hoopis olulisem roll. Seda nii ajaliselt kui ka rahaliselt. Ideaalses maailmas peaks igale traumale järgnema professionaalne teraapia, mille käigus spetsialistid veenduvad, et kõik on omale kohale tagasi läinud ning vajadusel toetavad taastusprotsessi füsioteraapiaga. On oluline teada, et valdav osa õnnetusi juhtub lastega just kodus või selle läheduses, mis peaks olema justkui kõige turvalisem koht lapsele. Niisiis ei saa riskist vabastada ka neid lapsi, kes kodust eemal aega ei veeda, erinevates trennides või hobiringides ei käi.“

Liisi on inimeste inimene, personalipartner. Ühtlasi ka värske ema, kelle kodus kasvab pooleteistaastane tütreke.

„Tegin oma tütrele kindlustuse kohe kui see Mandatumis kättesaadavaks sai. Mida suuremaks laps kasvab, seda enam tundub, et õnnetusi tõesti ei saa ette näha, ükskõik kui hoolas ma ka ei oleks. Kuna mul endal on elukindlustus, siis tundus mulle loogiline, et ka laps on kindlustatud. Teadmine, et minu laps on rahaliselt kaitstud kui temaga peaks midagi juhtuma, oli minu jaoks oluline nii emotsionaalselt kui ka rahaliselt.“

Kindlustame ju auto, maja ja isegi rattad, et ei oleks õnnetuse korral ootamatuid väljaminekuid. On inimlik loota ja uskuda, et meil ei lähe õnnetusjuhtumikindlustust kunagi vaja, kuid turvatunde olemasolu on tähtis. Võta seda kui lihtsat finantsriskide maandamise vahendit.


Similar articles