Mandatum loob varahaldusele keskendunud äriüksuse

Mandatum asutab lisaks oma elukindlustusega tegelevale harule äriüksuse nimega Mandatum Asset Management, mis keskendub varahaldusele. Selle alla koondatakse ka Sampo grupi varahaldustegevus. Muudatuse eesmärgiks on saavutada ühtlasi nii kasv kui ka tegevusalane sünergia.

Mandatum Asset Management pakub oma klientidele mandaadiga ja konsultatiivset varahaldust ning haldab Sampo grupi varasid ja avatud investeerimisfonde.

„Just seda läheb meil vaja suureks kasvuhüppeks. Meie konkurentsivõime tugevneb, seda ka maailma mastaabis. Suurepärane koostöö Mandatum Life’i ja Sampo portfellihaldusüksuste vahel on viimastel aastatel tihenenud. Et edukamalt edasi liikuda, hallatakse grupi enda ja klientide varasid edaspidi ühest kohast,“ räägib Mandatum Life’i tegevjuht Petri Niemisvirta.

Mandatum Life (elukindlustuslepingud, motivatsioonilahendused, pensionikindlustus, privaatne varahaldus) ja asutatav Mandatum Asset Management, (institutsionaalne ja UHNWI varahaldus) on emaettevõtte Mandatum Holding tütarettevõtted. Sampo investeerimisüksus viiakse üle Mandatum Asset Managementi alla.

Ettevõtte struktuurimuudatus viiakse ellu koheselt. Mandatum grupi tegevjuhiks saab Petri Niemisvirta ja nõukogu esimeheks Sampo investeeringute juht Patrick Lapveteläinen. Petri Niemisvirta jätkab ka Mandatum Life’i tegevjuhina. Mandatum Life’i vanemasepresident ja investeerimislahenduste juht Lauri Vaittinen on edaspidi Mandatum Asset Managementi tegevjuht ning senine Sampo plc. investeerimispaigutuste juht Ville Talasmäki on edaspidi Mandatum Asset Managementi investeeringute juht. Muudatuse peab kinnitama Soome finantsinspektsioon.

Sampo grupi investeerimisvarade maht oli 2020. aasta lõpu seisuga 22,6 miljardit eurot ja Mandatum Life’i hallatavate kliendivarade maht samal ajal 6,3 miljardit eurot.

Lisainfo:

Petri Niemisvirta, tegevjuht, petri.niemisvirta@mandatumlife.fi, +358 10 516 7200
Lauri Vaittinen, loodava Mandatum Asset Management tegevjuht, lauri.vaittinen@mandatumlife.fi, +358 50 382 1674
Niina Riihelä, turundus- ja kommunikatsioonijuht, niina.riihela@mandatumlife.fi, +358 40 728 1548