Mandatum Life’ist

Mandatum Life Grupp on üks Soome tunnustatumaid ja parima maksevõimega finantsteenuste pakkujaid, kes kuulub edukasse Sampo Gruppi. Pakume klientidele mitmeid teenuseid: varahaldus, investeeringud, kogumislahendused, isikliku riskikindlustuse lahendused ning motivatsiooni- ja tasustamislahendused. Mandatum Life Grupil on Soomes ja Baltikumis kokku üle 300 000 era- ja 20 000 ärikliendi. Mandatum Life Insurance Company Limited tegutseb Eestis, Lätis ja Leedus läbi filiaalide. Haldame üle 10 miljardi euro väärtuses investeerimisvarasid.
sampo-group

Ettevõtte vastutus

Meie ettevõtte vastutus põhineb meie tegevuse nurgakividel: klientide rahalise heaolu suurendamine ja tagamine ning selle kaitsmine riskide eest.

Finantsvastutus on Mandatum Life’i äritegevuse vundamendiks
Mandatum Life’i jaoks tähendab finantsvastutus tegevuse jätkuvuse, kasumlikkuse ja solventsuse tagamist igas turuolukorras. Finantsvastutuse tuumaks on klientide kindlustusega seotud varade ja investeeringute kestlik ja vastutustundlik haldamine. Lisaks tähendab finantsvastutus ka hoolikat riskijuhtimist.

Ettevõtte tugev maksevõime ja kasumlikkus tagavad, et Mandatum Life hoolitseb oma klientide pensionite ja hüvitiste eest olukorrast või majanduskeskkonnast hoolimata. Mandatum Life panustab ühiskonda ning on hinnatud tööandja. Ettevõte usub, et töötajate rahulolu peegeldub rahulolevates klientides ning see omakorda edukas äritegevuses.

Vastutustundlik investeerimine

Mandatum Life’i varahalduse osakond ühines 2011. aastal ÜRO Vastutustundliku Investeerimise Programmiga ning klientide varade haldusega seotud investeeringuid tehakse lähtuvalt programmi põhimõtetest. Antud põhimõtete järgmine tähendab, et investeerimisprotsessis võetakse arvesse keskkonda, ühiskonda ja häid juhtimistavasid puudutavaid teemasid ning neid kajastatakse ja propageeritakse ka investeeringutealases aruandluses. Ettevõtte hinnangul on pikas perspektiivis edukad just vastutustundlikult tegutsevad ettevõtted.

2015. aasta septembris ühines Mandatum Life Investment Services  Portfelli dekarboniseerimise ühendusega (Portfolio Decarbonisation Coalition), mille eesmärgiks on vähendada ülemaailmset investeeringute süsiniku jalajälge. 2015. aastal tegi ettevõtte sihtasutusele Baltic Sea Action Group lubaduse aidata kaasa Läänemere hea ökoloogilise seisukorra taastamisele. Mandatum Life on lubanud toetada seda missiooni tehes iga-aastaseid annetusi ning tõstes investorite teadlikkust selle kohta, kuidas nad saavad panustada keskkonnaprobleemide lahendamisse. Mandatum Life on ka FINSIF’i ehk Soome vastutustundliku investeerimisfoorumi liige.