Kulisside taga ehk mis seisus on Mandatum Life’i portfellid nüüd, mil turud kolinal kokku kukuvad?

Lääneriikide majandus on pöördunud langusesse ja närvilisus turgudel on seetõttu kestnud juba mitu nädalat. Koroonaviiruse mõjud ja hirmud on põhjustanud rekordilisi turukõikumisi. Sellega seoses on paslik uurida, milline on seis Mandatum Life’i investeerimisportfellides.

kulisside taga

„Mina kirjeldaksin praegust meeleolu tasakaaluka ja isegi rahulikuna. Sest me usaldame ennast ja teame, mida teeme – ehk tegutseme ettenägeliku ja vastutustundliku omanikuna. Me ei langeta otsuseid esimeste ettejuhtuvate võrdlusindeksite alusel, vaid kui vaja, võime mõnda aega ka vastuvoolu ujuda või kannatlikult õigeid investeerimisobjekte oodata,” selgitab portfellihaldur Petteri Joensuu rahulikult.

Me ei rabele paaniliselt, vaid ootame rahulikult soodsaid võimalusi

Ajalooliselt on langusperioodid olnud erinevad nii põhjuse, kestuse kui sügavuse poolest. Majanduskriisid on kestnud paarist kuust paari aastani. Aga langusele järgneb alati tõus. Praegu valitseb turgudel närvilisus. Olukorras, kus paljude pea kohal ripub mõõk, on hulgaliselt võimalusi impulsiivseteks sammudeks ja valedeks lahendusteks. „Selle asemel, et üleüldise paanikaga kaasa minna, näevad meie portfellihaldurid praeguses olukorras pigem üle hulga aja ahvatlevat võimalust kindlustada ja parandada pikema perioodi kasumiperspektiive oma investeerimislahendustes. Samasugust suhtumist võib täheldada ka meie klientide hulgas,” nendib Joensuu.

Tema sõnul pole Mandatum Life’is tehtud muudatusi näiteks allokatsioonilahendustes ehk varaklasside jaotuses. Seda seetõttu, et aktsiate osakaalu vähendati ettenägelikult juba 2019. aasta teisel poolel.

„Oleme juba pikemat aega aktsiaturgudesse ettevaatlikult suhtunud. Selle aasta tuluprognoosid tundusid meile reaalmajanduse arengu taustal ülemäära positiivsed. Tänu ettenägelikkusele ja ettevaatlikkusele ei olegi meil olnud põhjust oma mandaatvarahalduse varaklasside jaotuses suuri muudatusi teha.”

Rasketel aegadel on ennegi hakkama saadud

Mandatum Life on pikaajaline ja kannatlik investor. Ka praegu jälgitakse siin tähelepanelikult olukorra arengut ning analüüsitakse seda põhjalikult.

„Jälgimine on väga laiahaardeline: peamine allikas on üldine turuanalüüs, meie enda portfellihaldurite analüüs ja koostöö Sampo kontserni investeerimisüksusega,“ selgitab Joensuu.

Sampo kontserni investeerimisspetsialistid suhtlevad omavahel regulaarselt, praeguses turuolukorras isegi mitu korda päevas. Oma tähelepanekuid jagame regulaarselt ka oma klientidega. Koroonaepideemia ajal avaldab Mandatum Life oma veebisaidil pidevalt värske turuülevaate, kus analüüsitakse majanduse ja investeerimisturgude peamisi sündmusi ja nende mõjusid.

Koroonaviiruse epideemia, nagu ka selle negatiivne majanduslik mõju, on ajutine ja lõpeb ükskord. Aga ka sellisel turusituatsioonil on investoritele pakkuda mitmeid häid võimalusi. Neid jälgitakse Mandatum Life’i portfellihalduses nüüd eriti hoolikalt.

„Selline tegevus on meil veres. Meie teadmised ja ulatuslik võrgustik avavad meile võimalused, tänu millele saame valida igas olukorras parima varaklassi, koostööpartneri ja investeerimisobjekti.“


Similar articles