Alternatiivsed investeeringud — Mandatum Life

Mandatum LifeMandatum Life

Ahvatlev tuluvõimalus alternatiivsetest investeeringutest

Kasuta turu kõiki võimalusi

Teenused

Milleks alternatiivsed investeeringud?

Tavapärane investeerimisportfell koosneb aktsiatest ning intressiinstrumentidest, aga üha sagedamini investorid otsivad alternatiivseid hajutamisvõimalusi. Alternatiivsete investeeringute eelduseks on kannatlikkus, mis tagab investeeringutele parema tootluse.

Üldine intressitase on hetkel madal ning fikseeritud intressiga investeeringute oodatav tootlus on mõnikord isegi negatiivne. Paljud alternatiivsed investeerinud pakuvad ahvatlevaid tuluvõimalusi aktsiatest mõõdukama riskitaseme juures. Samuti on seeläbi võimalik investeerida lahendustesse, mis tavaliselt ei ole erainvestoritele kättesaadavad.

Küsi pakkumist

Kellele see mõeldud on?

Traditsiooniliselt vaid institutsionaalsete investorite käsutuses olnud alternatiivsete investeeringute varaklassi on tänapäeval üha enam võimalust investeerida ka üksikisikutel.

Investor, kes on valmis pikaaegseks vähem likviidseks investeeringuks, saab vastutasuks stabiilsema tootluse ja hästi hajutatud portfelli.

Pakume alternatiivsete investeeringute lahendusi varahalduse klientidele otseinvesteeringutena soovitud summa ulatuses ning kõigile teistele klientidele ML Pension ja ML Pension+ lahendustes.

Küsi pakkumist

Mis on alternatiivsed investeeringud?

Alternatiivsed investeeringud on tavapärasest erinev lai varaklass, mis pakub muuhulgas investeeringuid kinnisvarasse, infrastruktuuri hangetesse, erinevatesse laenudesse (private credit, private debt), ettevõtte laene ja erakapitalifondidesse (private equity).

Alternatiivseid investeeringuid iseloomustab pikk investeerimishorisont, investeeringute sidumine
järk-järgult ning piiratud likviidsus.

“Alternatiivsed investeeringud pakuvad häid tulu ja portfelli hajutamise võimalusi mõistliku riskiga.”

Juhani Lehtonen, 
Fixed Income & Market Strategy manager

Uudised

Fondisoovitus: ML Pension

Üks võimalus investeerida alternatiivsetesse investeeringutesse on kasutada tasakaalustatud lahendusi ML Pension  või ML Pension+.
Pikaaegseks investeeringuks loodud fondid investeerivad osa varadest alternatiivsetesse lahendustesse. Tavalises turusituatsioonis on ML Pensionis alternatiivsete investeeringute osakaal 20% ja ML Pension+ lahenduses 50%.

Loe fondi kohta täpsemalt »

Investeering varahalduse kaudu

Olles varahalduse klient on sul võimalus investeerida alternatiivsetesse investeeringutesse otse investeeringuna, just sellises ulatuses kui ise otsustad.

Tule ja küsi selle kohta lisainfot »

Kui hästi tunned alternatiivseid investeeringuid

Mis on alternatiivsed investeeringud? Kuidas neisse investeerida? Loe Mandatum Life’i alternatiivsete investeeringute eest vastutava juhi Jussi Tannineni vastuseid.

Loe artiklit edasi »

Soovin tulla nõustamisele

Helista meile 681 2300 või täida kontaktvorm


Täites kontaktvormi annad oma nõusoleku, et Mandatum Life töötleb sisestatud isikuandmeid nõustamisele kutsumise eesmärgil. Oma kehtivate lepingutega seotud korraldusi saad edastada klienditeeninduskeskkonnas E-life.

Soovin saada turundusteavet Mandatum Life’i toodete ja teenuste kohta.

Mandatum Life annab teada, et sul on alati võimalus oma nõusolek tagasi võtta, saates sellekohase teate e-postiga aadressile info@mandatumlife.ee.

Lisainfo: loe privaatsuspoliitikat.

Täname! Võtame Sinuga peagi ühendust.
Captcha failed. Please try again.