Brexit: kokkuvõte turgude reaktsioonist

Suurbritannia hääletas Euroopa Liidust lahkumise poolt, mis oli vastu nii meie kui turgude ootusi.

Turud reageerisid hääletustulemusele nagu oodati – aktsiad kukkusid järsult. Reede pärastlõunal aktsiahinnad küll veidi taastusid, ent jätkasid sama päeva õhtul siiski taas langusteel.

Suurbritannia lahkumine on Euroopa Liidu jaoks halb uudis. Poliitikute edasisest tegevusest sõltub palju ka turgude jaoks, kuna püsiv ebakindlus mõjub finantsturgudele alati halvasti.

Keskpangad hakkasid juba reedel turu reaktsioone rahustama. Euroopa Keskpank rõhutas 2012. aasta juulis, et euro on pöördumatu ning seetõttu võtab keskpank kindlasti kanda oma rolli, aidates turgudel šokist taastuda.

Pühapäeval toimunud Hispaania parlamendivalimised võitis üllatusena konservatiivne Rahvapartei, mille eesotsas on praegune peaministri kohusetäitja Mariano Rajoy. EL kasinusmeetmete vastu protestinud erakond Podemos kaotas valimistel hääli, mistõttu võib öelda, et Brexiti esimesed võimalikud poliitilised tagajärjed ei realiseerunud.

Meie hinnang:

Leiame, et aktsiaturgude järsk kukkumine loob atraktiivseid võimalusi suurendada riski, mida oma portfellides kasutame. Enne positsioonides suuremate muudatuste tegemist laseme aga olukorral praegu veidi settida. Reedel reageerisime esmalt varahommikul ning siis ennelõunal, alandades muuhulgas mandaadiportfellide aktsiate osakaale: M25s 23,1%-ni, M50s 47,7%-ni ning M80s 76,3%-ni (vastavalt -3%; -6,1% ja -9,8%).


Similar articles