5 näpunäidet pensionipõlveks valmistumiseks

teadlik valik

Piisavat pensionit ei saa koguda üleöö. Oluline on hakata regulaarselt säästma õigel ajal. Pea meeles, et isegi väikesed säästetud summad aitavad pikas perspektiivis suuri summasid koguda.  Alusta kohe, säilita kaine mõistus ja ära anna kiusatustele järele.

Mida varem koguma hakkad, seda enam lõikad kasu liitintressist, mis lubab säästudest teenitud tulul kasvada; seda lisaks kapitalilt kogunenud intressile. Pikaajalised säästud võivad tuua kaasa suurema tootluse, kuna aeg tasakaalustab riski.

Otsusta ise, kas sulle sobib paremini säästa igakuiselt väiksem summa või siis näiteks kaks korda aastas suurem summa. Kui soovid teha üksikuid suuremaid sissemakseid, siis võid tulevaseks pensioniks kõrvale panna osa tagastatud tulumaksust või iga-aastase tööpreemia.

Regulaarne säästmine nõuab enesedistsipliini, kuna lihtne on kiusatusele järele anda ja raha tulevikuks säästmise asemel praegu ära kulutada. Pensionisääste võiks teistest varudest eraldi hoida ning otsustada, et neid sääste enne pensionile jäämist kasutusele ei võeta.

5 NÄPUNÄIDET PENSIONIPÕLVEKS VALMISTUMISEKS:

  1. Uuri välja, kui suurt pensionit saama hakkad.

Uuri välja, kui suur sinu tulevane oodatav pension on, ning mõtle sellele, kui suur oleks summa, mida vajad oma soovitud elustandardiks. Finantsinspektsiooni tarbijaveebis ehk minuraha.ee on olemas pensionikalkulaator, mille abil saad välja arvutada oma võimaliku tulevase pensioni suuruse I ja II sambast. 2018. aastal oli keskmine vanaduspension 440,7€ kuus- kas ainult esimese samba pensionist piisaks sulle?

  1. Kasuta ära vabatahtliku ehk III samba kogumispensioni eeliseid.

Kui sul juba on kehtiv III samba pensionileping, siis tasub kogumist jätkata. Kui sul seda veel ei ole, siis soovitame selle kindlasti teha. Kolmanda samba toetuseks on riik loonud olulise eelise. Põhimõtteliselt, kui investeerid ise enda tulevikku näiteks kuni 15% oma aasta sissetulekust (maksimaalselt 6000€), siis riik kingib Sulle juurde kuni 1200€. Selle raha kas investeerid uuesti enda pensionilahendustesse või naudid hoopis puhkusereisi! Investeerides veel selle aasta sees, saad raha tagasi juba kevadel, tuludeklaratsiooniga.

Loe lähemalt ja registreeru tasuta nõustamisele siin.

  1. Paiguta oma raha investeeringutesse.

Üheks viisiks oma elujärge pärast pensionile jäämist parandada on teha regulaarseid sissemakseid investeerimisriskiga elukindlustusse. Sissemakseid võid teha nii tihti ja nii suures summas, kui ise soovid.

Loe lähemalt investeerimise kohta

  1. Tööandja sissemaksed pensionikindlustuse lepingusse.

Uuri oma ülemuselt või ettevõtte personalijuhilt, kas sinu tööandja on valmis täiendavalt panustama sinu olemasolevasse III samba pensionikindlustuse lepingusse.

  1. Unista, planeeri ja naudi tänast päeva!

Unistused on mõeldud täitmiseks!

Meie fondid ei ole mitte lihtsalt pensionilisad. Läbi pensionifondide investeerimine on tulus ka muude rahaliste eesmärkide saavutamiseks. III samba maksusoodustused loovad olulise eelise muude investeerimisvõimaluste ees. Kogumise eesmärgiks ei pea olema ainult hea pensionipõlv, vaid ka muud rahalised eesmärgid mis sul kaugemasse tulevikku seatud on.

 


Similar articles