Pension

Valmistu pensionile minekuks

Pensionil veedetud aeg moodustab Sinu elust umbes kolmandiku. Sul on kindlasti selleks ajaks plaanid ja unistused.

Mida Sinu pension võimaldab teha?
Sa võid avastada, et riiklik pension on üllatavalt madal. Just siis, kui Sul on lõpuks aega elu nautida, reisida ja erinevaid teenuseid kasutada, võib tekkida olukord, kus Sinu sissetulek on madal. Riiklik pension võib tulevikus olla veelgi madalam, kuna maksumaksjaid, kes peavad kasvava elanikkonna pensioneid tasuma, hakkab olema järjest vähem. Üksnes I ja II pensionisamba lahendusi kasutades moodustab oodatav pension Sinu praegusest sissetulekust vaid ligikaudu 40%.

Ära piira end sellise olukorraga, võta midagi ette. Hoolitsege oma parema tuleviku eest ise. Selleks, et tagada omale pensionipõlves praegune elatustase, soovitatakse iga kuu säästa vähemalt 10-15% oma sissetulekust. Tegutsege kohe – mida rutem Sa peale hakkad, seda parem Sinu sissetulek pensionipõlves on.

Pensionilahendused

Mandatum Life Pension fond
See on hajutatud portfelliga tasakaalustatud lahendus, mis peab silmas just pensioni jaoks investeerijate vajadusi. Mandatum Life‘i pensionifond investeerib 40% aktsiatesse, 40% võlakirjadesse ja 20% alternatiivsetesse investeeringutesse* (tutvu fondiga). Investorid saavad koos Sampo grupiga ligipääsu unikaalsele alusvarale. Portfellis võetakse arvesse ka tulevikusuundumusi, nagu ettevõtte vastutus, kuna vastutustundlikud ettevõtted on enamasti pikaajaliselt edukamad.

Mandatum Life‘i pensionifond pakub pikaajalisele pensioniinvestorile kõige atraktiivsemaid investeeringuid ja kasutab lahendusi, mis on enamasti kättesaadavad vaid suurtele institutsionaalsetele investoritele.
Rohkem infot fondi kohta»

Vali oma investeeringute jaotus ise
Hallake oma pensioniinvesteeringuid ise ja valige fondid oma ootuste alusel vastavalt investeeringute tootlusele ja riskitaluvusele. Valige Mandatum Life‘i fondide laiast valikust ja koostage oma isiklik investeerimiskorv, aga võite panna ka kogu raha ühte fondi. Sul on võimalik oma investeeringuid liigutada Mandatum Life‘i eri fondide vahel ilma lisatasude või maksudeta.

*Alternatiivsed investeeringud on eksklusiivne alusvara, mis hõlmab laias valikus aktsia- ja võlainstrumente, sh kinnisvara, otsene laenamine ja börsiväliste ettevõtete aktsiad. Mandatum Life‘il on hajutatud portfell, mis koos Sampo grupi kaasinvesteeringute ja pikaajaliste kogemustega pakub kõige atraktiivsemaid alternatiivseid investeeringuid kogu maailmas.

III pensionisambasse kogumise eelised

Kogumine on kohandatav – vali ise, kui suure summa Sa kõrvale paned, nii et see sobib Sinu vajaduste ja hetkevõimalustega.
Maksusoodustused – see on pikaajaliseks kogumiseks parim viis, kuna riik toetab makseid III sambasse maksutagastuse abil. Sa saad III sambasse tehtud maksetelt igal aastal tagasi 20% tulumaksust. Maksutagastus kehtib kuni 15% Sinu brutotulult, kuid mitte üle 6000 euro aastas. Kui Sa maksad aasta jooksul sisse iga kuu 100 eurot, saad järgmisel kevadel sellest 240 eurot tagasi, mis on näiteks võimalik uuesti investeerida oma III sambasse.
Kogumisest taganemine – kasuta vajadusel oma raha ka enne pensionile minekut, kuid sellisel juhul arvestatakse väljamaksetest maha tulumaks. Alates 55 eluaastast ja tingimusel, et III samba leping on kehtinud vähemalt 5 aastat, on raha väljavõtmisel tulumaks ainult 10%. Sama määr kehtib ka töövõimetuse puhul. Eluaegsed pensioni väljamaksed on täiesti maksuvabad.

Pensionilahendus ettevõtetele

Aita oma töötajatel kindlustada mugav pensioniiga sellega, et annate oma panuse nende III sambasse. Me aitame koos Sinuga leida teie ettevõtte jaoks parima plaani.

Millised on eelised?

  • Olemasolevate töötajate pensionile minek ja uute töötajate ligimeelitamine on kõigi edukate ettevõtete oluline osa. Seda aitab saavutada inimeste motiveerimine ja positiivse maine omamine turul. Tööandja pension võib olla motivatsioonipaketi osa kas mõnede või kõigi töötajate jaoks.
  • Mõteldes tuleviku peale ja panustades oma töötajate tulevikku olete sotsiaalselt vastutustundlik.
  • III samba lahenduste kasutamine annab maksusoodustusi, sissemaksetelt ei võeta tulumaksu, mis annab töötasuga võrreldes 20% võitu. See kehtib sissemaksetele kuni 15% töötaja brutotulult, kuid mitte üle 6000 euro aastas.
  • Tööandja pension on paindlik lahendus, kus iga töötaja sissemaksed võivad olla erinevad, summasid on võimalik aja jooksul muuta ja saab valida kas regulaarse või ühekordse sissemaksega lepingu.

Tutvu tingimuste ja hinnakirjadega.